Bu yazıda, Sanal Robotik Araç Takımı'nın kurulum sürecine bakacağız. Ayrıca minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini tartışmak için biraz zaman harcayacağız ve kullanmak isteyebileceğiniz diğer bazı LEGO araçları hakkında konuşacağız.

Sanal Robotik Araç Takımı standart bir kurulum sihirbazı kullanır. Devam etmek için lisans sözleşmesinin şartlarını bilmeli, bu şartları kabul etmeli ve Yükle düğmesine basmalısınız.


Şimdi, kullandığınız bilgisayarın türüne bağlı olarak, yükleme birkaç dakika sürebilir.


Ancak, bu yapıldığında, kurulum sihirbazını kapatıp ekranda simülatör için bir masaüstü kısayolumuz olduğunu göreceğiz. Sanal Robotik araç setini açmak için simgeye çift tıklayın. Sizden bir aktivasyon anahtarı veya başlangıç yazısı yazmanız istenir. Seçiminizi yapın ve Tamam'ı tıklayın. Sanal Robotik Araç Takımı artık bilgisayarımda yüklü.Şimdi, simülatörden en iyi sonuçları almak için, resmi Mindstorms web sitesinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz EV3 programlama ortamı gibi kullanabileceğiniz bazı ek araçlar var.3D modeller oluşturmak için, LEGO Group'tan bir başka indirilebilir Lego dijital tasarımcısı kullanacağız.

3B modelleriniz oluşturulduktan sonra, bunları simülasyon aracına dışa aktarmak için bir yol gerekir. LDraw, Lego ile çalışmak üzere özel olarak tasarlanmış açık kaynaklı bir CAD standardıdır. LDraw kütüphanesini kurmak için LDraw giriş sayfasındaki Başlat bağlantısını tıklayın, bir platform seçin ve ardından adım adım indirme talimatları linkini tıklayın.LDraw Hepsi Bir Arada yükleyici gerçekten aradığımız şey, bu yüzden bir tıklama ve indirme yapın. Kurulum sihirbazı burada açıldığında, en çok ilgilendiğimiz özellikler LDraw parça kütüphaneleridir. ML Cad ve bu programlardan bazılarını disk tasarruf önlemleri olarak kaldırabiliriz. Seçimler yapıldığında, bir yükleme yolu belirlemek ve LDraw All-in-one kitaplığının kurulumunu tamamlamak için İleri'ye basabilirim.Bir sonraki adım Lego Digital Designer'a yama yapmak. Yeni kurulmuş olan blok kütüphanemizle birlikte kullanmak için, Patch Lego Digital Designer için Sanal Robotik Araç Seti'ndeki Yardım menüsüne tıklayın.Bu sıkıcı şeyleri ortadan kaldırırken, sanal robotik odasını keşfetmeye hazırız.